OTEL İLAÇLAMA

Oteller her kesimden ve her bölgeden insanların bir arada yaşadıkları alanlardır. Sürekli yeni müşterilerin gelip gittiği oteller, haşere, böcek, parazit ve kemirgenler için de oldukça uygun yaşam alanlarıdır. Otellerin güvenilirliği ve hizmeti kadar temiz olması da son derece önemlidir. Haşerelerin müşteriler tarafından görülmesi, otelin itibarını ciddi şekilde sarsar. Otel ilaçlama işlemi bu yüzden oldukça önem arz eder.

Oteller çok geniş alanlara kurulu olduğu için kemirgen ve haşerelerin girmesi açısından, gıda ve sıvı ihtiyaçlarını karşılamaları açısından da oldukça kolaydır. Otellerde haşerelerin yerleşmesi kadar, üremesi de hızlıdır. Otel ilaçlama düzenli olarak yapılması gereken işlemlerdendir. İlaçlama yapılmadan öncesi ilaçlama yapacak olan firmanın oteli incelemesi ve hangi haşereye, hangi ilacı kullanacağını belirlemesi gerekir. Çalışanların ve otel müşterilerinin sağlığını tehlikeye atmayacak olan ilaçlama yöntemlerini uygulamalıdır. İlaçlama yapılırken, insan sağlığı göz önünde bulundurulmalı ve sağlığı tehlikeye atacak olan her uygulamadan kaçınılmalıdır. Otel ilaçlaması yapılırken, ortak alanlar ve odalar için ayrı ayrı ilaçlama işlemi yapılır. Otel odasında bulunan eşyaların buharlama yöntemi ile dezenfekte edilmesi sağlanır.

Otelin özellikle ormanlık alanlarda ve deniz kenarlarında kemirgenler ve zehirli haşerelerin bulunma ihtimaline karşın düzenli olarak ilaçlama yapılmalıdır. Otellerin depo ve yiyecek alanlarında bulunan haşereler hızla çoğalabilir. Temizlik ve ilaçlama işlemleri hassasiyetle yapılmalıdır. Otellere gelen müşteriler farklı ülkelerden gelebilmektedir ve her çeşit insan otelleri kullanabilmektedir. Bu yüzden otel ilaçlama sadece haşereler için değil, hastalık virüsleri ve mikroplar içinde yapılmalıdır. Böylece hastalıkların bulaşması engellenir.

HER TÜRLÜ SORU VE FİYAT BİLGİSİ İÇİN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.