ARI İLAÇLAMA

Profesyonel bir firma olan Turgut ilaçlama firması, sizlerin yaşam alanını her türlü böcek, arı, yılan gibi canlılardan korumaktadır. Bilindiği gibi arılar insanların bal ihtiyacını karşılayan canlılardır. Diğer canlılar arasında önlenmesi en zor mücadele türünde arı için ilaçlama bulunmaktadır. Bu arıların içerisinde bal arısı, eşek arısı, yaban arısı ve saldırgan arılar bulunmaktadır. Bu tür arılar evlerin balkon ve pencere köşelerine girerek petek yaparlar. Peteklerin içerisine larvalarını bırakarak çok hızlı bir şekilde üreyerek çevredeki insanlara rahatsızlık verirler.

Bu sebeple arılar için profesyonel bir arı ilaçlama şirketleri firmasından yardım alınması gerekmektedir. Arılara sadece pompa ile ilaç sıkarak kurtulacağını düşmek, sadece bilgisizlikten kaynaklanmaktadır.

Arı İlaçlama Nasıl Yapılır?

Arılardan kurtulmak için sadece arılara ilaçlama yapılması yetersizdir. Bunu dışında arı kovanlarına müdahale yapılması gerekmektedir. Arılar kırsal alanlarda özellikle, tavan aralarında üreyerek yuva yapmaktadır. Kişi bu gibi durumlarda tek başına müdahale etmemeli, mutlaka profesyonel arı ilaçlama firmasından yardım almalıdır.

Görevlileri arı ilaçlama aparatları konusunda, hem binanın, hem de ev sakinlerinin zarar görmemesi için çeşitli önlemler almaktadırlar. Sıvı ilaçlama sonrasın arılar bitti demek yanlış bir düşüncedir. İlaçlama sonrası arıların yuvasının (petek) dağıtılması ve içerisinde bulunan larvalarının yok edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda arılar tekrar yuvanın içerisinde üreyebilir.

Arının tekrar aynı bölgede üreme yapmaması için profesyonel arı ilaçlama firması tarafından arılara müdahale edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde yapılan uygulamalar arıların kalıcı olarak ortadan kaldırılması için gereklidir.

Saldıran Arılar

Arılar tek başına sorun olmaz. Ancak kovanlarının bulunduğu yere girerseniz koloni tarafından saldırıya uğrayabilirsiniz. Birden fazla arının sokması ile karşı karşıya kalırsanız en kısa sürede bir uzmana görünmeniz gerekmektedir. Arılar yuvalarını korumak için, yuva yakınına yaklaşan kişilere saldırabilir. Bu sebeple arı kovanı / arı yuvası ilaçlaması için Turgut ilaçlama firmasını aramanız gerekmektedir.

Arı İlaçlaması Ne Zaman Yapılmalıdır? Arı İlaçlama Zamanı

Bilindiği gibi arıların özlerinde etçil beslenme bulunmaktadır. Bu sebeple insanlara daha fazla saldırma özelliği bulunmaktadır. İlaçlama takvimi, ilaçlama zamanı sabah olmayacağı için genellikle öğleden sonra veya akşam saatlerinde yapılmaktadır. Çünkü arılar yuvaya genelde bu zaman dilimlerinde dönmektedir. Genellikle arıların ilaçlanma zamanı yaz mevsimi olmasına rağmen, her mevsim yapılabilmektedir.

Kış aylarında arılar hakkında şikayet görülmez. Çünkü kış şartlarında arılar telef olmaktadır. Yaz aylarında havanın ılıman olması ile birlikte ortaya çıktıkları için şikayetlerde buna bağlı olarak artmaktadır. Arı ilaçlama işlemi için kullanılacak en etkili yöntem ve en etkili malzeme buharlı yöntemdir.

Özellikle çatıdaki arıların müdahalesi kişileri oldukça zorlamaktadır. Buradaki müdahale sırasında çatıdan düşme gibi olaylar oldukça sık yaşanır. Bu sebeple arı ilaçlama işlemi için profesyonel firmaların müdahalesi gerekmektedir. Çünkü arılar müdahale edildiği anda direkt olarak savunma moduna geçerler ve toplu olarak saldırırlar. Bulunan en küçük açıkta ise sokarlar. Arı sokması ise zamanında müdahale edilmediği zaman ölümle sonuçlanabilecek bir durumdur.

Arı İlaçlaması Hangi Arılara Yapılır?

Yapılan arı ilaçlaması genellikle eşek ve yabani arılar için yapılmaktadır. Bu tür arıların insanlara zarar verici etkisi bulunmaktadır. Firmalar genellikle bu sebeple bal arısı için ilaçlama yapmazlar. Arı müdahalesi oldukça ciddiye alınması gereken bir iştir.

İlaçlama Sonrası

Arı ilaçlamasından sonra yuvaya gelen arılarda bir iki gün içerisinde zehirlenerek ölür. Bu sebeple belediye gibi ilaçlanan mekanda bir iki günlük hareketler görülebilir. Arıların türüne ve çokluk derecesine göre kullanılacak ilaçlama yöntemi de değişiklik gösterecektir. Arının çok bulunduğu alanlarda sisleme ve kokulu ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır.

Sizler için Turgut ilaçlama firması en tehlikeli arıları yok ederek, bir daha bu sorunu yaşamamanızı sağlar. Arılardan kurtulmak için kalıcı çözüm arıyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz. Üstelik bu hizmeti arı ilaçlama fiyatları konusunda en uygun, en ucuz şekilde aynı zamanda en profesyonel, en iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz.

HER TÜRLÜ SORU VE FİYAT BİLGİSİ İÇİN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.