BÖCEK İLAÇLAMA

Her türlü haşere kontrolünde güvenilir adresiniz olan Turgut İlaçlama, size temiz ve böceksiz mekanlar sunmak için hizmet veriyor. Biyolojik zararları bilimsel olarak kanıtlanmış bazı böcek türlerinin taşıdığı mikroorganizmaların zararları tek boyutlu olmadığı gibi beraberinde çevre sorunları, enfeksiyonlu doğal yaşam problemleri, zirai bitki deformasyonları, hayvan hastalıkları gibi birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Ekolojik denge çemberinden herhangi birine girmesi halinde tüm sistemi etkileyen organizmalar gerekli tedbirler alınmadığı takdirde ciddi zararlar vermektedir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek ilaçlama bu alanda ekolojik sistemin bozulmaması ve halk sağlığını tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması adına oldukça önemlidir. Zira predatör, parazitoit, parazit ve patojenlerin zararları sadece insan sağlığını değil bitki ve hayvan sağlığını da etkilemektedir. Zararlı mikroorganizma taşıyan böcekler unsurlardan birine bulaştırdığı hastalıkla zincirleme olarak diğer unsurlara yayılabilmektedir.

Bu nedenle böcek ilaçlama her üç alanda da önemlidir çünkü bir unsura yapılan ıslah çalışmaları diğer ekolojik denge unsurlarının tamamını koruma altına almak demektir. Böcek ilaçlama çalışmalarında doğru yöntemin, yapılan işlemden daha önemli olmasının sebebi yanlış uygulamanın mikroorganizmalara bağışıklık kazandırmasından kaynaklanmaktadır. Bu da hastalığı arttırmak anlamına gelir.

1) Bitkilerde Doğru İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Bitkisel hastalıklar besin değeri taşıyan bitkileri daha çok etkilemekte olduğundan böcek ilaçlaması titiz bir şekilde uygulanmalıdır zira paketleme, depolama ve tüketim sırasında zararlı mikroorganizmalar daha çok güçleneceğinden hastalığın etkisi duyurusu daha çok artmaktadır.

Bitkisel ilaçlamada dikkat edilmesi gereken noktalar:

- Bitkideki hastalık oranı tespit edilmeli uygulanacak miktar bitki sağlığını etkilemeyecek şekilde uygulanmalı,

- Gerek insan sağlığını gerek hayvan sağlığını etkilemeyen ilaçlar seçilmeli,

- Çevresel zararı olmayan ilaç ve uygulama şekli seçilmeli,

- İnsan, hayvan,bitki ve diğer doğal unsurlara hiç zarar vermeyen ya da en az yan etkiyi veren ilaçlar seçilmeli,

- Kullanılan ilaç hedefteki zararlı mikroorganizmaların tahribi için maksimum verim veriyor olmalı,

- En son uygulanan ilaçlama ile bir sonraki hasat zamanı arasında bekleme süresi minimum seviyede olmalı,

- Yapılacak uygulamanın koşullarına en yakın ve zarar veren hastalıklı organizma ıslahına en uygun deformasyonu düşük formül seçilmeli,

2) Hayvanlarda Doğru İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Kimyevi ıslah çalışma uygulamalarından maksimum verim alabilmek için yapılacak olan ilaçlama zamanı iyi belirlenmelidir. Hassasiyet göstererek titiz bir çalışma sonucu salgın gibi tehlikelere maruz kalmadan doğru dönemde uygulama yapılmalıdır. Turgut ilaçlama olarak hayvanları ilaçlamıyoruz ancak bu konu hakkında da bilinçli olmanız için aşağıdaki uygulama esaslarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Hayvanlarda yapılan ilaçlamanın dikkat edilmesi gereken yönleri:

- Yağışlı havalar kullanılan ilacın yıkanmasına sebebiyet vereceğinden böcek ilaçlama uygulaması yağışlı havalarda yapılmamalıdır.

- Sıcak havanın artması ilacın emilimini zorlaştırdığından tercih edilmemelidir.

- Hava sıcaklığının derecesi normallerin üzerindeyse uygulanan ilacın buharlaşmasına neden olabilir.

- Fırtına, şiddetli rüzgar ve esinti ilacın hava maddeleri ile çevreye dağılmasına neden olduğundan çevredeki bitkiler zarar görebilir.

- Rüzgarın şiddetli olduğu iklimlerde ilaçlama uygulaması yapılmak zorundaysa rüzgar yönü ters açıdan gelecek şekilde uygulanmalı.

- İlaç daha serin zamanlarda yapılmalı.

- Soğuk havalar ilaç uygulama verimini değiştirmediğinden soğuk havalar tercih edilmeli.

3) Çevre, Ev, İş Yerleri ve Fabrika İlaçlamaları Nasıl Yapılmalı?

- İlaçlama yapılacak ortam boşaltılmalıdır.

- İlaçlama yapılacağı sırada havalandırma yöntemi uygulanmalı.

- Uygulama sırasında herhangi bir şey tüketilmemelidir.

- Uygulama sırasında kullanılan ilaç aletindeki ilaç bitmeden uygulamaya ara verilmemelidir.

- İlaca temas eden kimseler olursa derhal temas eden bölge bol su ile yıkanmalı ve uzman hekime yönlendirilmelidir.

- Boşalan ilaç ambalajları imha edilmelidir.

- Uygulama alanında yetkili kimseler tarafından profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

- Böcek ilaçlama sırasında kullanılan ilaç kutuları ve materyalleri sağlam olmalı, çevreye dökülmemeli, diğer ihtiyaç maddeleri ile temas etmemeli, insan ve hayvan gıdalarına yaklaştırılmamalıdır.

Turgut İlaçlama Çözümleri

Profesyonel olarak belediye böcek ilaçlama hakkında bilgi ve haşere kontrol konusunda en iyi çözümleri sunan Turgut İlaçlama makineleri olarak; ev, iş yeri, fabrika, bahçe, okul ve benzeri açık ve kapalı alanlarınızda başarılı bir şekilde ilaçlama yaptırabilirsiniz.

İnsan ve hayvan sağlığına zarar gelmeden istediğiniz hijyeni sağlamanız için rutin ve sürekli ilaçlama hizmeti veriyoruz. Yetkilendirilmiş olan Turgut İlaçlama size zorunlu ve gerekli hallerde ilaçlama yapabilmenin kolaylığını sağlıyor.

Uzman ekibimiz ve özel kimyasallarımızla çevrenin ve iç mekanların böcekler ve diğer zararlılardan arınmasını sağlıyoruz. Kalıcı çözümlerimizle iç ve dış mekanlarda haşeresiz bir yaşam alanı yaratmanız için size profesyonel destek veriyoruz.

Zorunlu ilaçlama yaptırması gereken işletmeler için gerekli olan sertifikasyon sürecini de ayarlıyoruz ve temizliğin kökünden sağlanması için hizmet veriyoruz. Şirketimiz olarak böcek ilaçlama yorumları konusunda oldukça iyi dönüşler almaktayız. Böcek ilaçlama ne kadar tutar,

Böcek İlaçlama Zararları Nelerdir?

Böcek ilaçlamasında hedef ilaçlama gerçekleştirdiğimiz alanda anlık değil, uzun vadeli olarak başarılı sonuçlar almaktır. Bu işlemi de en zararsız şekilde gerçekleştirmekteyiz. İlaçlama sonrasında ilgili alana giriş yaptığınızda herhangi bir zarar görmeniz mümkün değildir. Çünkü firmamız böcek ilaçlama ne zaman yapılır, nasıl olur gibi konularda profesyonel şekilde hizmet sunmaktadır.

Böcek İlaçlama Kesin Çözüm Mü?

Böcek ilaçlamasında en iyi çözümü almanız için sektörde faaliyet göstermekte olan en iyi böcek ilaçlama şirketleri, böcek ilaçlama firmaları ile çalışmanız gerekmektedir. Şirketimiz bu konuda kesin çözümler sunmaktadır ve sizleri böceklerden uzak tutmak adına oldukça titiz bir çalışma sergilemekteyiz. Üstelik bu hizmetini böcek ilaçlama fiyatları, böcek ilaçlama ücretleri konusunda en iyi, en uygun şekilde gerçekleştirmektedir. Sizler de geç kalmadan sektördeki en iyi böcek ilaçlama firması olan Turgut İlaçlama ile çalışma fırsatı elde etmek adına aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Böcek ilaçlama numaraları ve telefon bilgilerine iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

HER TÜRLÜ SORU VE FİYAT BİLGİSİ İÇİN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.